Publications Jörg Fitter

Showing 1 - 50 of 940 Results

  • Title
    Author(s)
  • Persch, Christoph Werner
    Müller, Jonas Maximilian
    Yadav, Aakash
    Pries, Julian
    Honné, Natalie
    Kerres, Peter
    Wei, Shuai
    Tanaka, Hajime
    Fantini, Paolo
    Varesi, Enrico
    Pellizzer, Fabio
    Wuttig, Matthias (Corresponding author)
  • Agne, Matthias T. (Corresponding author)
    Lange, Felix R. L.
    Male, James P.
    Siegert, K. Simon
    Volker, Hanno
    Poltorak, Christian
    Poitz, Annika
    Siegrist, Theo
    Maier, Stefan (Corresponding author)
    Snyder, G. Jeffrey (Corresponding author)
    Wuttig, Matthias (Corresponding author)
  • Balacescu, Livia
    Brandl, Georg
    Radulescu, Aurel (Corresponding author)
  • Guarneri, Ludovica
    Jakobs, Stefan
    von Hoegen, Alexander
    Maier, Stefan
    Xu, Ming
    Zhu, Min
    Wahl, Sophia
    Teichrib, Christian
    Zhou, Yiming
    Cojocaru-Miredin, Oana-Eugenia
    Raghuwanshi, Mohit
    Schön, Carl-Friedrich
    Drögeler, Marc
    Stampfer, Christoph
    Lobo, Ricardo P. S. M.
    Piarristeguy, Andrea
    Pradel, Annie
    Raty, Jean-Yves
    Wuttig, Matthias (Corresponding author)
  • Bai, Guangyuan
    Yu, Yuan
    Wu, Xuelian
    Li, Junqin
    Xie, Yucheng
    Hu, Lipeng
    Liu, Fusheng
    Wuttig, Matthias
    Cojocaru-Miredin, Oana-Eugenia
    Zhang, Chaohua (Corresponding author)
  • Fu, Liangwei
    Lee, Kyu Hyoung
    Kim, Sang-Il
    Lim, Jae-Hong
    Choi, Wooseon
    Cheng, Yudong
    Oh, Min-Wook
    Kim, Young-Min (Corresponding author)
    Kim, Sung Wng (Corresponding author)
  • Zhou, Chongjian
    Lee, Yong Kyu
    Yu, Yuan
    Byun, Sejin
    Luo, Zhong-Zhen
    Lee, Hyungseok
    Ge, Bangzhi
    Lee, Yea-Lee
    Chen, Xinqi
    Lee, Ji Yeong
    Cojocaru-Miredin, Oana-Eugenia
    Chang, Hyunju
    Im, Jino
    Cho, Sung-Pyo
    Wuttig, Matthias
    Dravid, Vinayak P.
    Kanatzidis, Mercouri G. (Corresponding author)
    Chung, In (Corresponding author)
  • Cojocaru-Miredin, Oana-Eugenia (Corresponding author)
    Raghuwanshi, Mohit
    Wuerz, Roland
    Sadewasser, Sascha (Corresponding author)
  • Balacescu, Livia
  • Pries, Julian (Corresponding author)
    Sehringer, Julia Charlotte
    Wei, Shuai
    Lucas, Pierre
    Wuttig, Matthias
  • Balacescu, Livia
    Brandl, Georg
    Kaneko, Fumitoshi
    Schrader, Tobias Erich
    Radulescu, Aurel (Corresponding author)
  • Rose, M.-A. (Corresponding author)
    Barnett, Julian
    Wendland, D.
    Hensling, F. V. E.
    Boergers, J. M.
    Moors, M.
    Dittmann, R.
    Taubner, Thomas
    Gunkel, Felix (Corresponding author)
  • Lyu, Xinrui
    Heßler, Andreas
    Wang, Xiao
    Cao, Yunzhen (Corresponding author)
    Song, Lixin
    Ludwig, Alfred
    Wuttig, Matthias
    Taubner, Thomas (Corresponding author)
  • Reinartz, Ines
    Sarter, Mona
    Otten, Julia
    Höfig, Henning
    Pohl, Martina
    Schug, Alexander
    Stadler, Andreas (Corresponding author)
    Fitter, Jörg (Corresponding author)
  • Büsch, Leonard
  • Luo, Ting
    Kuo, Jimmy J.
    Griffith, Kent J.
    Imasato, Kazuki
    Cojocaru-Miredin, Oana-Eugenia
    Wuttig, Matthias
    Gault, Baptiste
    Yu, Yuan (Corresponding author)
    Snyder, G. Jeffrey (Corresponding author)
  • Cao, Zhao
  • Dorow-Gerspach, Daniel (Corresponding author)
    Mergel, Dieter
    Wuttig, Matthias
  • D'Arrigo, G. (Corresponding author)
    Scuderi, M.
    Mio, A.
    Favarò, G.
    Conte, M.
    Sciuto, A.
    Buscema, M.
    Li-Destri, G.
    Carria, E.
    Mello, D.
    Calabretta, M.
    Sitta, A.
    Pries, Julian
    Rimini, E.
  • Abdellaoui, Lamya
    Chen, Zhiwei
    Yu, Yuan (Corresponding author)
    Luo, Ting
    Hanus, Riley
    Schwarz, Torsten
    Bueno Villoro, Ruben
    Cojocaru-Miredin, Oana-Eugenia
    Snyder, Gerald Jeffrey
    Raabe, Dierk
    Pei, Yanzhong
    Scheu, Christina (Corresponding author)
    Zhang, Siyuan (Corresponding author)
  • Tracker Group of the CMS collaboration (Collaboration author)
    Adam, W.
    Bergauer, T.
    Blöch, D.
    Dragicevic, M.
    Frühwirth, R.
    Hinger, V.
    Steininger, H.
    Beaumont, W.
    Di Croce, D.
    Janssen, X.
    Lauwers, J.
    Van Mechelen, P.
    Van Remortel, N.
    Blekman, F.
    Chhibra, S. S.
    De Clercq, J.
    D'Hondt, J.
    Lowette, S.
    Moortgat, S.
    Morton, A.
    Skovpen, K.
    Sahasransu, A. R.
    Bols, E. Sørensen
    Van Mulders, P.
    Allard, Y.
    Beghin, D.
    Bilin, B.
    Clerbaux, B.
    De Lentdecker, G.
    Delannoy, H.
    Deng, W.
    Favart, L.
    Goldouzian, R.
    Grebenyuk, A.
    Kalsi, A.
    Mahdavikhorrami, M.
    Makarenko, I.
    Moureaux, L.
    Popov, A.
    Postiau, N.
    Robert, F.
    Song, Z.
    Thomas, L.
    Vanlaer, P.
    Vannerom, D.
    Wang, Q.
    Wang, H.
    Yang, Y.
    Bondu, O.
    Bruno, G.
    Caputo, C.
    David, P.
    Delaere, C.
    Delcourt, M.
    Giammanco, A.
    Lemaitre, V.
    Prisciandaro, J.
    Saggio, A.
    Szilasi, N.
    Vidal Marono, M.
    Vischia, P.
    Zobec, J.
    Brigljević, V.
    Ferenček, D.
    Majumder, D.
    Roguljić, M.
    Starodumov, A.
    Susa, T.
    Eerola, P.
    Brücken, E.
    Gädda, A.
    Lampén, T.
    Martikainen, L.
    Tuominen, E.
    Turpeinen, R.
    Winkler, A.
    Luukka, P.
    Tuuva, T.
    Agram, J.-L.
    Andrea, J.
    Bloch, D.
    Bonnin, C.
    Bourgatte, G.
    Brom, J.-M.
    Chabert, E.
    Charles, L.
    Collard, C.
    Dangelser, E.
    Goerlach, U.
    Grimault, C.
    Gross, L.
    Krauth, M.
    Ollivier-Henry, N.
    Silva Jimenez, E.
    Baulieu, G.
    Boudoul, G.
    Caponetto, L.
    Chanon, N.
    Contardo, D.
    Dené, P.
    Dupasquier, T.
    Galbit, G.
    Gouzevitch, M.
    Lumb, N.
    Mirabito, L.
    Nodari, B.
    Perries, S.
    Vander Donckt, M.
    Viret, S.
    Feld, Lutz
    Fimmers, Christian
    Fleck, M.
    Friedrichs, Marcel
    Gromann, L.
    Karpinski, Wadaw
    Klein, Katja
    Lipinski, Martin
    Malek, P.
    Meuser, Danilo
    Narr, R.
    Özen, Irfan
    Pauls, Alexander
    Pierschel, Gerhard
    Preuten, Marius
    Rauch, Max Philip
    Rittich, David
    Röwert, Nicolas
    Sammet, Jan
    Schmitz, Stefan
    Schulz, Johannes
    Teroerde, Marius
    Wlochal, Michael
    Dziwok, Christian
    Flügge, Günter
    Pooth, Oliver
    Stahl, Achim
    Ziemons, Tim Matthias
    Arab, S.
    Asawatangtrakuldee, C.
    Botta, V.
    Burgmeier, A.
    Calligaris, L.
    Cheng, C.
    Choudhury, S.
    Connor, P.
    Contreras-Campana, C.
    De Wit, A.
    Dolinska, G.
    Eckerlin, G.
    Eckstein, D.
    Eichhorn, T.
    Gallo, E.
    Guthoff, M.
    Hansen, K.
    Haranko, M.
    Harb, A.
    Kleinwort, C.
    Korol, I.
    Kousar, S.
    Mankel, R.
    Maser, H.
    Meyer, M.
    Missiroli, M.
    Muhl, C.
    Mussgiller, A.
    Petrukhin, A.
    Pitzl, D.
    Reichelt, O.
    Savitskyi, M.
    Schuetze, P.
    Seitz, C.
    Spannagel, S.
    Stever, R.
    Vargas, A.
    Walsh, R.
    Zuber, A.
    Benecke, A.
    Biskop, H.
    Buhmann, P.
    Centis Vignali, M.
    Ebrahimi, A.
    Eich, M.
    Erfle, J.
    Feindt, F.
    Froehlich, A.
    Garutti, E.
    Gunnellini, P.
    Haller, J.
    Hermanns, T.
    Hinzmann, A.
    Kasieczka, G.
    Klanner, R.
    Kutzner, V.
    Lange, T.
    Lapsien, T.
    Mättig, S.
    Matthies, Ch.
    Matysek, M.
    Mrowietz, M.
    Niemeyer, C.
    Nissan, Y.
    Pena, K.
    Perieanu, A.
    Poehlsen, J.
    Poehlsen, T.
    Rieger, O.
    Schleper, P.
    Schwandt, J.
    Schwarz, D.
    Sola, V.
    Sonneveld, J.
    Steinbrück, G.
    Tews, A.
    Vormwald, B.
    Wellhausen, J.
    Zoi, I.
    Abbas, M.
    Ardila, L.
    Balzer, M.
    Barvich, T.
    Baselga, M.
    Blank, T.
    Bögelspacher, F.
    Butz, E.
    Caselle, M.
    Colombo, F.
    De Boer, W.
    Dierlamm, A.
    El Morabit, K.
    Freund, B.
    Gosewisch, J.-O.
    Hartmann, F.
    Heindl, S.
    Hunt, J.
    Husemann, U.
    Koppenhöfer, R.
    Kudella, S.
    Maier, S.
    Mallows, S.
    Metzler, M.
    Muller, Th.
    Musich, M.
    Nürnberg, A.
    Sander, O.
    Schell, D.
    Schröder, M.
    Schuh, T.
    Shvetsov, I.
    Simonis, H.-J.
    Steck, P.
    Wassmer, M.
    Weber, M.
    Weddigen, A.
    Weiler, T.
    Anagnostou, G.
    Asenov, P.
    Assiouras, P.
    Daskalakis, G.
    Kazas, I.
    Kyriakis, A.
    Loukas, D.
    Paspalaki, L.
    Bartók, M.
    Balázs, T.
    Márton, K.
    Siklér, F.
    Veszprémi, V.
    Karancsi, J.
    Mal, P.
    Swain, S.
    Bhardwaj, A.
    Jain, C.
    Jain, G.
    Kumar, A.
    Ranjan, K.
    Saumya, S.
    Bhattacharya, R.
    Dutta, S.
    Palit, P.
    Saha, G.
    Sarkar, S.
    Cariola, P.
    Creanza, D.
    de Palma, M.
    De Robertis, G.
    Di Florio, A.
    Fiore, L.
    Ince, M.
    Loddo, F.
    Maggi, G.
    Martiradonna, S.
    Mongelli, M.
    My, S.
    Selvaggi, G.
    Silvestris, L.
    Albergo, S.
    Costa, S.
    Di Mattia, A.
    Potenza, R.
    Saizu, M. A.
    Tricomi, A.
    Tuve, C.
    Barbagli, G.
    Brianzi, M.
    Cassese, A.
    Ceccarelli, R.
    Ciaranfi, R.
    Ciulli, V.
    Civinini, C.
    D'Alessandro, R.
    Fiori, F.
    Focardi, E.
    Latino, G.
    Lenzi, P.
    Lizzo, M.
    Meschini, M.
    Paoletti, S.
    Scarlini, E.
    Seidita, R.
    Sguazzoni, G.
    Viliani, L.
    Ferro, F.
    Mulargia, R.
    Robutti, E.
    Brivio, F.
    Dinardo, M. E.
    Dini, P.
    Gennai, S.
    Guzzi, L.
    Malvezzi, S.
    Menasce, D.
    Moroni, L.
    Pedrini, D.
    Zuolo, D.
    Azzi, P.
    Bacchetta, N.
    Bortignon, P.
    Bisello, D.
    Dorigo, T.
    Tosi, M.
    Yarar, H.
    Gaioni, L.
    Manghisoni, M.
    Ratti, L.
    Re, V.
    Riceputi, E.
    Traversi, G.
    Baldinelli, G.
    Bianchi, F.
    Bilei, G. M.
    Bizzaglia, S.
    Caprai, M.
    Checcucci, B.
    Ciangottini, D.
    Fanò, L.
    Farnesini, L.
    Ionica, M.
    Mantovani, G.
    Mariani, V.
    Menichelli, M.
    Morozzi, A.
    Moscatelli, F.
    Passeri, D.
    Piccinelli, A.
    Placidi, P.
    Rossi, A.
    Saha, A.
    Santocchia, A.
    Spiga, D.
    Storchi, L.
    Tedeschi, T.
    Turrioni, C.
    Androsov, K.
    Azzurri, P.
    Bagliesi, G.
    Basti, A.
    Beccherle, R.
    Bertacchi, V.
    Bianchini, L.
    Boccali, T.
    Borrello, L.
    Bosi, F.
    Castaldi, R.
    Ciocci, M. A.
    Dell'Orso, R.
    Donato, S.
    Giannini, L.
    Giassi, A.
    Grippo, M. T.
    Ligabue, F.
    Magazzu, G.
    Manca, E.
    Mandorli, G.
    Mazzoni, E.
    Messineo, A.
    Moggi, A.
    Morsani, F.
    Palla, F.
    Palmonari, F.
    Parolia, S.
    Raffaelli, F.
    Rizzi, A.
    Chowdhury, S. Roy
    Spagnolo, P.
    Tenchini, R.
    Tonelli, G.
    Venturi, A.
    Verdini, P. G.
    Bellan, R.
    Costa, M.
    Covarelli, R.
    Dellacasa, G.
    Demaria, N.
    Garbolino, S.
    Migliore, E.
    Monteil, E.
    Monteno, M.
    Ortona, G.
    Pacher, L.
    Paterno, A.
    Rivetti, A.
    Solano, A.
    Curras Rivera, E.
    Duarte Campderros, J.
    Fernandez, M.
    Garcia Alonso, A.
    Gomez, G.
    Sanchez, F. J. Gonzalez
    Jaramillo Echeverria, Richard William
    Moya, D.
    Vila, I.
    Virto, A. L.
    Abbaneo, D.
    Ahmed, I.
    Akgun, B.
    Albert, E.
    Auzinger, G.
    Bendotti, J.
    Bergamin, G.
    Blanchot, G.
    Boyer, F.
    Caratelli, A.
    Carnesecchi, R.
    Ceresa, D.
    Christiansen, J.
    Cichy, K.
    Daguin, J.
    Detraz, S.
    Deyrail, D.
    Dondelewski, O.
    Emriskova, N.
    Engegaard, B.
    Faccio, F.
    Filenius, A.
    Frank, N.
    French, T.
    Gill, K.
    Hugo, G.
    Hulek, W.
    Jara Casas, L. M.
    Kaplon, J.
    Kloukinas, K.
    Kornmayer, A.
    Koss, N.
    Kottelat, L.
    Koukola, D.
    Kovacs, M.
    La Rosa, A.
    Lenoir, P.
    Loos, R.
    Marchioro, A.
    Marconi, S.
    Dominguez, I. Mateos
    Mersi, S.
    Michelis, S.
    Onnela, A.
    Orfanelli, S.
    Pakulski, T.
    Papadopoulos, A.
    Pavis, S.
    Peisert, A.
    Perez, A.
    Perez Gomez, F.
    Pernot, J.-F.
    Petagna, P.
    Piazza, Q.
    Postema, H.
    Rapacz, K.
    Scarfí, S.
    Tropea, P.
    Troska, J.
    Tsirou, A.
    Vasey, F.
    Verlaat, B.
    Vichoudis, P.
    Zografos, A.
    Zwalinski, L.
    Bertl, W.
    Burkhalter, S.
    Caminada, L.
    Erdmann, W.
    Horisberger, R.
    Kaestli, H.-C.
    Kotlinski, D.
    Langenegger, U.
    Meier, B.
    Rohe, T.
    Streuli, S.
    Bachmair, F.
    Backhaus, M.
    Becker, R.
    Berger, P.
    di Calafiori, D.
    Calandri, A.
    Djambazov, L.
    Donega, M.
    Dorfer, C.
    Eller, P.
    Grab, C.
    Hits, D.
    Hoss, J.
    Lustermann, W.
    Meinhard, M.
    Perovic, V.
    Reichmann, M.
    Ristic, B.
    Roeser, U.
    Rossini, M.
    Ruini, D.
    Tavolaro, V.
    Wallny, R.
    Zhu, D.
    Aarrestad, T.
    Bösiger, K.
    Brzhechko, D.
    Canelli, F.
    De Cosa, A.
    Del Burgo, R.
    Galloni, C.
    Gienal, M.
    Garland, D. Hernandez
    Jofrehei, A.
    Kilminster, B.
    Lange, C.
    Leontsinis, S.
    Macchiolo, A.
    Molinatti, U.
    Maier, R.
    Mikuni, V.
    Neutelings, I.
    Ngadiuba, J.
    Pinna, D.
    Rauco, G.
    Robmann, P.
    Takahashi, Y.
    Wiederkehr, S.
    Wolf, D.
    Zucchetta, A.
    Chen, P.-H.
    Hou, W.-S.
    Kao, Y.-W.
    Lu, R.-S.
    Moya, M.
    Burns, D.
    Clement, E.
    Cussans, D.
    Goldstein, J.
    Seif El Nasr-storey, Sarah
    Coughlan, J. A.
    Harder, K.
    Manolopoulos, K.
    Tomalin, I. R.
    Borg, J.
    Fedi, G.
    Hall, G.
    Iles, G.
    Pesaresi, M.
    Rose, A.
    Uchida, K.
    Coldham, K.
    Cole, J.
    Ghorbani, M.
    Khan, A.
    Kyberd, P.
    Reid, I. D.
    Bartek, R.
    Dominguez, A.
    Uniyal, R.
    Vargas Hernandez, A. M.
    Altopp, G.
    Alzahrani, A.
    Benelli, G.
    Burkle, B.
    Coubez, X.
    Heintz, U.
    Hinkle, E.
    Hinton, N.
    Hogan, J.
    Honma, A.
    Korotkov, A.
    Lee, J.
    Li, D.
    Lukasik, M.
    Narain, M.
    Sagir, S.
    Simpson, F.
    Spencer, E.
    Usai, E.
    Voelker, J.
    Wong, W. Y.
    Zhang, W.
    Cannaert, E.
    Chertok, M.
    Conway, J.
    Funk, G.
    Haza, G.
    Jensen, F.
    Pellett, D.
    Shi, M.
    Thomson, J.
    Tos, K.
    Welton, T.
    Zhang, F.
    Hanson, G.
    Si, W.
    Cooperstein, S. B.
    Deelen, N.
    Gerosa, R.
    Krutelyov, S.
    Sharma, V.
    Yagil, A.
    Colegrove, O.
    Dutta, V.
    Gouskos, L.
    Incandela, J.
    Kyre, S.
    Qu, H.
    Quinnan, M.
    Cumalat, J. P.
    Ford, W. T.
    MacDonald, E.
    Perloff, A.
    Stenson, K.
    Ulmer, K. A.
    Wagner, S. R.
    Alexander, J.
    Padilla, Y. Bordlemay
    Cheng, Y.
    Conway, J.
    Cranshaw, D.
    Datta, A.
    McDermott, K.
    Monroy, J.
    Quach, D.
    Reichert, J.
    Ryd, A.
    Smolenski, K.
    Strohman, C.
    Tao, Z.
    Thom, J.
    Tucker, J. M.
    Wittich, P.
    Zientek, M.
    Alyari, M.
    Bakshi, A.
    Berry, D. R.
    Bolla, G.
    Burkett, K.
    Butler, D.
    Canepa, A.
    Cheung, H.
    Derylo, G.
    Ghosh, A.
    Gingu, C.
    Gonzalez, H.
    Grünendahl, S.
    Hasegawa, S.
    Johnson, M.
    Kwan, S.
    Lei, C. M.
    Lipton, R.
    Liu, M.
    Los, S.
    Martinez Outschoorn, Verena Ingrid
    Merkel, P.
    Nahn, S.
    Prosser, A.
    Ravera, F.
    Rivera, R.
    Schneider, B.
    Spalding, W. J.
    Spiegel, L.
    Timpone, S.
    Uplegger, L.
    Verzocchi, M.
    Voirin, E.
    Weber, H. A.
    Habibullah, R.
    Yohay, R.
    Becerril Gonzalez, Hugo
    Chen, X.
    Dittmer, S.
    Evdokimov, A.
    Evdokimov, O.
    Gerber, C. E.
    Hofman, D. J.
    Mills, C.
    Roy, T.
    Rudrabhatla, S.
    Yoo, J.
    Alhusseini, M.
    Durgut, S.
    Nachtman, J.
    Onel, Y.
    Rude, C.
    Snyder, C.
    Yi, K.
    Eminizer, N.
    Gritsan, A.
    Kyriacou, S.
    Maksimovic, P.
    Suarez, C. Mantilla
    Roskes, J.
    Swartz, M.
    Vami, T.
    Baringer, P.
    Bean, A.
    Flowers, Z.
    Khalil, S.
    King, J. W.
    Kropivnitskaya, A.
    Schmitz, E.
    Wilson, G.
    Ivanov, A.
    Mitchell, T.
    Modak, A.
    Taylor, R.
    Acosta, J. G.
    Cremaldi, L. M.
    Oliveros, S.
    Perera, L.
    Summers, D.
    Bloom, K.
    Claes, D. R.
    Fangmeier, C.
    Golf, F.
    Kravchenko, I.
    Siado, J.
    Iashvili, I.
    Kharchilava, A.
    McLean, C. (Corresponding author)
    Nguyen, D.
    Parker, A.
    Pekkanen, J.
    Rappoccio, S.
    Li, J.
    Parker, A.
    Skinnari, L.
    Hahn, K.
    Liu, Y.
    Sung, K.
    Alimena, J.
    Cardwell, B.
    Francis, B.
    Hill, C. S.
    Malik, S.
    Norberg, S.
    Ramirez Vargas, J. E.
    Chawla, R.
    Das, S.
    Gurdasani, S.
    Jones, M.
    Jung, A.
    Koshy, A.
    Negro, G.
    Thieman, J.
    Cheng, T.
    Dolen, J.
    Parashar, N.
    Ecklund, K. M.
    Freed, S.
    Kilpatrick, M.
    Kumar, A.
    Nussbaum, T.
    Demina, R.
    Dulemba, J.
    Hindrichs, O.
    Bartz, E.
    Gandrakotra, A.
    Gershtein, Y.
    Halkiadakis, E.
    Hart, A.
    Lath, A.
    Nash, K.
    Osherson, M.
    Schnetzer, S.
    Stone, R.
    Eusebi, R.
    D'Angelo, P.
    Johns, W.
    Padeken, K. O.
  • Dadfar, Seyed Mohammad Mahdi (Corresponding author)
    Sekula-Neuner, Sylwia
    Trouillet, Vanessa
    Hirtz, Michael (Corresponding author)
  • Gladisch, Fabian C.
    Maier, Stefan (Corresponding author)
    Steinberg, Simon (Corresponding author)
  • Noé, Pierre (Corresponding author)
    Kooi, Bart J.
    Wuttig, Matthias
  • Maier, Stefan
    Gaultois, Michael W.
    Matsubara, Nami
    Surta, Wesley
    Damay, Francoise
    Hebert, Sylvie
    Hardy, Vincent
    Berthebaud, David
    Gascoin, Franck
  • Keutgen, Jens
    London, Andrew J.
    Cojocaru-Miredin, Oana-Eugenia (Corresponding author)
  • Sittner, Ernst-Roland
  • Heßler, Andreas (Corresponding author)
    Wahl, Sophia
    Leuteritz, Till
    Antonopoulos, Antonios
    Stergianou, Christina
    Schön, Carl-Friedrich
    Naumann, Lukas
    Eicker, Niklas
    Lewin, Martin
    Maß, Tobias W. W.
    Wuttig, Matthias
    Linden, Stefan
    Taubner, Thomas (Corresponding author)
  • Xu, Yazhi
    Wang, Xudong
    Zhang, Wei (Corresponding author)
    Schäfer, Lisa
    Reindl, Johannes
    vom Bruch, Felix
    Zhou, Yuxing
    Evang, Valentin
    Wang, Jiang-Jing
    Deringer, Volker L.
    Ma, En
    Wuttig, Matthias (Corresponding author)
    Mazzarello, Riccardo (Corresponding author)
  • Cheng, Yudong
    Wahl, Sophia
    Wuttig, Matthias (Corresponding author)
  • Chen, En-Yi
    Peng, Si-Xu
    Peng, Liang
    Di Michiel, Marco
    Vaughan, Gavin B. M. (Corresponding author)
    Yu, Yao (Corresponding author)
    Yu, Hai-Bin
    Ruta, Beatrice
    Wei, Shuai
    Liu, Lin
  • Michel, Ann‐Katrin U. (Corresponding author)
    Meyer, Sebastian
    Essing, Nicolas
    Lassaline, Nolan
    Lightner, Carin R.
    Bisig, Samuel
    Norris, David J.
    Chigrin, Dmitry N. (Corresponding author)
  • Wang, Jiangjing
    Zhou, Chongjian
    Yu, Yuan
    Zhou, Yuxing
    Lu, Lu
    Ge, Bangzhi
    Cheng, Yudong
    Jia, Chun-Lin
    Mazzarello, Riccardo
    Shi, Zhongqi (Corresponding author)
    Wuttig, Matthias (Corresponding author)
    Zhang, Wei (Corresponding author)
  • Koprek, Anna
    Zabierowski, Pawel
    Pawlowski, Marek
    Sharma, Luv
    Freysoldt, Christoph
    Gault, Baptiste
    Wuerz, Roland
    Cojocaru-Miredin, Oana-Eugenia (Corresponding author)
  • Mio, A. M.
    Privitera, S. M. S. (Corresponding author)
    Zimbone, M.
    Bragaglia, V.
    Jacobs, S.
    Persch, Christoph Werner
    Arciprete, F.
    Calarco, R.
    Wuttig, Matthias
    Rimini, E.
  • Raghuwanshi, Mohit (Corresponding author)
    Keutgen, Jens
    Wuerz, Roland
    Cojocaru-Miredin, Oana-Eugenia
  • Cojocaru-Miredin, Oana-Eugenia (Corresponding author)
  • Al-Juboori, Haider Mahdi
  • Tracker Group of the CMS collaboration (Collaboration author)
    Adam, W.
    Bergauer, T.
    Blöch, D.
    Dragicevic, M.
    Frühwirth, R.
    Hinger, V.
    Steininger, H.
    Beaumont, W.
    Di Croce, D.
    Janssen, X.
    Lauwers, J.
    Van Mechelen, P.
    Van Remortel, N.
    Blekman, F.
    Chhibra, S. S.
    De Clercq, J.
    D'Hondt, J.
    Lowette, S.
    Moortgat, S.
    Morton, A.
    Skovpen, K.
    Sahasransu, A. R.
    Bols, E. Sørensen
    Van Mulders, P.
    Allard, Y.
    Beghin, D.
    Bilin, B.
    Clerbaux, B.
    De Lentdecker, G.
    Delannoy, H.
    Deng, W.
    Favart, L.
    Goldouzian, R.
    Grebenyuk, A.
    Kalsi, A.
    Mahdavikhorrami, M.
    Makarenko, I.
    Moureaux, L.
    Popov, A.
    Postiau, N.
    Robert, F.
    Song, Z.
    Thomas, L.
    Vanlaer, P.
    Vannerom, D.
    Wang, Q.
    Wang, H.
    Yang, Y.
    Bondu, O.
    Bruno, G.
    Caputo, C.
    David, P.
    Delaere, C.
    Delcourt, M.
    Giammanco, A.
    Lemaitre, V.
    Prisciandaro, J.
    Saggio, A.
    Szilasi, N.
    Vidal Marono, M.
    Vischia, P.
    Zobec, J.
    Brigljević, V.
    Ferenček, D.
    Majumder, D.
    Roguljić, M.
    Starodumov, A.
    Susa, T.
    Eerola, P.
    Brücken, E.
    Gädda, A.
    Lampén, T.
    Martikainen, L.
    Tuominen, E.
    Turpeinen, R.
    Winkler, A.
    Luukka, P.
    Tuuva, T.
    Agram, J.-L.
    Andrea, J.
    Bloch, D.
    Bonnin, C.
    Bourgatte, G.
    Brom, J.-M.
    Chabert, E.
    Charles, L.
    Collard, C.
    Dangelser, E.
    Goerlach, U.
    Grimault, C.
    Gross, L.
    Krauth, M.
    Ollivier-Henry, N.
    Silva Jimenez, E.
    Baulieu, G.
    Boudoul, G.
    Caponetto, L.
    Chanon, N.
    Contardo, D.
    Dené, P.
    Dupasquier, T.
    Galbit, G.
    Gouzevitch, M.
    Lumb, N.
    Mirabito, L.
    Nodari, B.
    Perries, S.
    Vander Donckt, M.
    Viret, S.
    Feld, Lutz
    Fimmers, Christian
    Fleck, M.
    Friedrichs, Marcel
    Gromann, L.
    Karpinski, Wadaw
    Klein, Katja
    Lipinski, Martin
    Malek, P.
    Meuser, Danilo
    Narr, R.
    Özen, Irfan
    Pauls, Alexander
    Pierschel, Gerhard
    Preuten, Marius
    Rauch, Max Philip
    Rittich, David
    Röwert, Nicolas
    Sammet, Jan
    Schmitz, Stefan
    Schulz, Johannes
    Teroerde, Marius
    Wlochal, Michael
    Dziwok, Christian
    Flügge, Günter
    Pooth, Oliver
    Stahl, Achim
    Ziemons, Tim Matthias
    Arab, S.
    Asawatangtrakuldee, C.
    Botta, V.
    Burgmeier, A.
    Calligaris, L.
    Cheng, C.
    Choudhury, S.
    Connor, P.
    Contreras-Campana, C.
    De Wit, A.
    Dolinska, G.
    Eckerlin, G.
    Eckstein, D.
    Eichhorn, T.
    Gallo, E.
    Guthoff, M.
    Hansen, K.
    Haranko, M.
    Harb, A.
    Kleinwort, C.
    Korol, I.
    Kousar, S.
    Mankel, R.
    Maser, H.
    Meyer, M.
    Missiroli, M.
    Muhl, C.
    Mussgiller, A.
    Petrukhin, A.
    Pitzl, D.
    Reichelt, O.
    Savitskyi, M.
    Schuetze, P.
    Seitz, C.
    Spannagel, S.
    Stever, R.
    Vargas, A.
    Walsh, R.
    Zuber, A.
    Benecke, A.
    Biskop, H.
    Buhmann, P.
    Centis Vignali, M.
    Ebrahimi, A.
    Eich, M.
    Erfle, J.
    Feindt, F.
    Froehlich, A.
    Garutti, E.
    Gunnellini, P.
    Haller, J.
    Hermanns, T.
    Hinzmann, A.
    Kasieczka, G.
    Klanner, R.
    Kutzner, V.
    Lange, T.
    Lapsien, T.
    Mättig, S.
    Matthies, Ch.
    Matysek, M.
    Mrowietz, M.
    Niemeyer, C.
    Nissan, Y.
    Pena, K.
    Perieanu, A.
    Poehlsen, J.
    Poehlsen, T.
    Rieger, O.
    Schleper, P.
    Schwandt, J.
    Schwarz, D.
    Sola, V.
    Sonneveld, J.
    Steinbrück, G.
    Tews, A.
    Vormwald, B.
    Wellhausen, J.
    Zoi, I.
    Abbas, M.
    Ardila, L.
    Balzer, M.
    Barvich, T.
    Baselga, M.
    Blank, T.
    Bögelspacher, F.
    Butz, E.
    Caselle, M.
    Colombo, F.
    De Boer, W.
    Dierlamm, A.
    El Morabit, K.
    Freund, B.
    Gosewisch, J.-O.
    Hartmann, F.
    Heindl, S.
    Hunt, J.
    Husemann, U.
    Koppenhöfer, R.
    Kudella, S.
    Maier, S.
    Mallows, S.
    Metzler, M.
    Muller, Th.
    Musich, M.
    Nürnberg, A.
    Sander, O.
    Schell, D.
    Schröder, M.
    Schuh, T.
    Shvetsov, I.
    Simonis, H.-J.
    Steck, P.
    Wassmer, M.
    Weber, M.
    Weddigen, A.
    Weiler, T.
    Anagnostou, G.
    Asenov, P.
    Assiouras, P.
    Daskalakis, G.
    Kazas, I.
    Kyriakis, A.
    Loukas, D.
    Paspalaki, L.
    Bartók, M.
    Balázs, T.
    Márton, K.
    Siklér, F.
    Veszprémi, V.
    Karancsi, J.
    Mal, P.
    Swain, S.
    Bhardwaj, A.
    Jain, C.
    Jain, G.
    Kumar, A.
    Ranjan, K.
    Saumya, S.
    Bhattacharya, R.
    Dutta, S.
    Palit, P.
    Saha, G.
    Sarkar, S.
    Cariola, P.
    Creanza, D.
    de Palma, M.
    De Robertis, G.
    Di Florio, A.
    Fiore, L.
    Ince, M.
    Loddo, F.
    Maggi, G.
    Martiradonna, S.
    Mongelli, M.
    My, S.
    Selvaggi, G.
    Silvestris, L.
    Albergo, S.
    Costa, S.
    Di Mattia, A.
    Potenza, R.
    Saizu, M. A.
    Tricomi, A.
    Tuve, C.
    Barbagli, G.
    Brianzi, M.
    Cassese, A.
    Ceccarelli, R.
    Ciaranfi, R.
    Ciulli, V.
    Civinini, C.
    D'Alessandro, R.
    Fiori, F.
    Focardi, E.
    Latino, G.
    Lenzi, P.
    Lizzo, M.
    Meschini, M.
    Paoletti, S.
    Scarlini, E.
    Seidita, R.
    Sguazzoni, G.
    Viliani, L.
    Ferro, F.
    Mulargia, R.
    Robutti, E.
    Brivio, F.
    Dinardo, M. E.
    Dini, P.
    Gennai, S.
    Guzzi, L.
    Malvezzi, S.
    Menasce, D.
    Moroni, L.
    Pedrini, D.
    Zuolo, D.
    Azzi, P.
    Bacchetta, N.
    Bortignon, P.
    Bisello, D.
    Dorigo, T.
    Tosi, M.
    Yarar, H.
    Gaioni, L.
    Manghisoni, M.
    Ratti, L.
    Re, V.
    Riceputi, E.
    Traversi, G.
    Baldinelli, G.
    Bianchi, F.
    Bilei, G. M.
    Bizzaglia, S.
    Caprai, M.
    Checcucci, B.
    Ciangottini, D.
    Fanò, L.
    Farnesini, L.
    Ionica, M.
    Mantovani, G.
    Mariani, V.
    Menichelli, M.
    Morozzi, A.
    Moscatelli, F.
    Passeri, D.
    Piccinelli, A.
    Placidi, P.
    Rossi, A.
    Saha, A.
    Santocchia, A.
    Spiga, D.
    Storchi, L.
    Tedeschi, T.
    Turrioni, C.
    Androsov, K.
    Azzurri, P.
    Bagliesi, G.
    Basti, A.
    Beccherle, R.
    Bertacchi, V.
    Bianchini, L.
    Boccali, T.
    Borrello, L.
    Bosi, F.
    Castaldi, R.
    Ciocci, M. A.
    Dell'Orso, R.
    Donato, S.
    Giannini, L.
    Giassi, A.
    Grippo, M. T.
    Ligabue, F.
    Magazzu, G.
    Manca, E.
    Mandorli, G.
    Mazzoni, E.
    Messineo, A.
    Moggi, A.
    Morsani, F.
    Palla, F.
    Palmonari, F.
    Parolia, S.
    Raffaelli, F.
    Rizzi, A.
    Chowdhury, S. Roy
    Spagnolo, P.
    Tenchini, R.
    Tonelli, G.
    Venturi, A.
    Verdini, P. G.
    Bellan, R.
    Costa, M.
    Covarelli, R.
    Dellacasa, G.
    Demaria, N.
    Garbolino, S.
    Migliore, E.
    Monteil, E.
    Monteno, M.
    Ortona, G.
    Pacher, L.
    Paterno, A.
    Rivetti, A.
    Solano, A.
    Curras Rivera, E.
    Duarte Campderros, J.
    Fernandez, M.
    Garcia Alonso, A.
    Gomez, G.
    Sanchez, F. J. Gonzalez
    Jaramillo Echeverria, Richard William
    Moya, D.
    Vila, I.
    Virto, A. L.
    Abbaneo, D.
    Ahmed, I.
    Akgun, B.
    Albert, E.
    Auzinger, G.
    Bendotti, J.
    Bergamin, G.
    Blanchot, G.
    Boyer, F.
    Caratelli, A.
    Carnesecchi, R.
    Ceresa, D.
    Christiansen, J.
    Cichy, K.
    Daguin, J.
    Detraz, S.
    Deyrail, D.
    Dondelewski, O.
    Emriskova, N.
    Engegaard, B.
    Faccio, F.
    Filenius, A.
    Frank, N.
    French, T.
    Gill, K.
    Hugo, G.
    Hulek, W.
    Jara Casas, L. M.
    Kaplon, J.
    Kloukinas, K.
    Kornmayer, A.
    Koss, N.
    Kottelat, L.
    Koukola, D.
    Kovacs, M.
    La Rosa, A.
    Lenoir, P.
    Loos, R.
    Marchioro, A.
    Marconi, S.
    Dominguez, I. Mateos
    Mersi, S.
    Michelis, S.
    Onnela, A.
    Orfanelli, S.
    Pakulski, T.
    Papadopoulos, A.
    Pavis, S.
    Peisert, A.
    Perez, A.
    Perez Gomez, F.
    Pernot, J.-F.
    Petagna, P.
    Piazza, Q.
    Postema, H.
    Rapacz, K.
    Scarfí, S.
    Tropea, P.
    Troska, J.
    Tsirou, A.
    Vasey, F.
    Verlaat, B.
    Vichoudis, P.
    Zografos, A.
    Zwalinski, L.
    Bertl, W.
    Burkhalter, S.
    Caminada, L.
    Erdmann, W.
    Horisberger, R.
    Kaestli, H.-C.
    Kotlinski, D.
    Langenegger, U.
    Meier, B.
    Rohe, T.
    Streuli, S.
    Bachmair, F.
    Backhaus, M.
    Becker, R.
    Berger, P.
    di Calafiori, D.
    Calandri, A.
    Djambazov, L.
    Donega, M.
    Dorfer, C.
    Eller, P.
    Grab, C.
    Hits, D.
    Hoss, J.
    Lustermann, W.
    Meinhard, M.
    Perovic, V.
    Reichmann, M.
    Ristic, B.
    Roeser, U.
    Rossini, M.
    Ruini, D.
    Tavolaro, V.
    Wallny, R.
    Zhu, D.
    Aarrestad, T.
    Bösiger, K.
    Brzhechko, D.
    Canelli, F.
    De Cosa, A.
    Del Burgo, R.
    Galloni, C.
    Gienal, M.
    Garland, D. Hernandez
    Jofrehei, A.
    Kilminster, B.
    Lange, C.
    Leontsinis, S.
    Macchiolo, A.
    Molinatti, U.
    Maier, R.
    Mikuni, V.
    Neutelings, I.
    Ngadiuba, J.
    Pinna, D.
    Rauco, G.
    Robmann, P.
    Takahashi, Y.
    Wiederkehr, S.
    Wolf, D.
    Zucchetta, A.
    Chen, P.-H.
    Hou, W.-S.
    Kao, Y.-W.
    Lu, R.-S.
    Moya, M.
    Burns, D.
    Clement, E.
    Cussans, D.
    Goldstein, J.
    Seif El Nasr-storey, Sarah
    Coughlan, J. A.
    Harder, K.
    Manolopoulos, K.
    Tomalin, I. R.
    Borg, J.
    Fedi, G.
    Hall, G.
    Iles, G.
    Pesaresi, M.
    Rose, A.
    Uchida, K.
    Coldham, K.
    Cole, J.
    Ghorbani, M.
    Khan, A.
    Kyberd, P.
    Reid, I. D.
    Bartek, R.
    Dominguez, A.
    Uniyal, R.
    Vargas Hernandez, A. M.
    Altopp, G.
    Alzahrani, A.
    Benelli, G.
    Burkle, B.
    Coubez, X.
    Heintz, U.
    Hinkle, E.
    Hinton, N.
    Hogan, J.
    Honma, A.
    Korotkov, A.
    Lee, J.
    Li, D.
    Lukasik, M.
    Narain, M.
    Sagir, S.
    Simpson, F.
    Spencer, E.
    Usai, E.
    Voelker, J.
    Wong, W. Y.
    Zhang, W.
    Cannaert, E.
    Chertok, M.
    Conway, J.
    Funk, G.
    Haza, G.
    Jensen, F.
    Pellett, D.
    Shi, M.
    Thomson, J.
    Tos, K.
    Welton, T.
    Zhang, F.
    Hanson, G.
    Si, W.
    Cooperstein, S. B.
    Deelen, N.
    Gerosa, R.
    Krutelyov, S.
    Sharma, V.
    Yagil, A.
    Colegrove, O.
    Dutta, V.
    Gouskos, L.
    Incandela, J.
    Kyre, S.
    Qu, H.
    Quinnan, M.
    Cumalat, J. P.
    Ford, W. T.
    MacDonald, E.
    Perloff, A.
    Stenson, K.
    Ulmer, K. A.
    Wagner, S. R.
    Alexander, J.
    Padilla, Y. Bordlemay
    Cheng, Y.
    Conway, J.
    Cranshaw, D.
    Datta, A.
    McDermott, K.
    Monroy, J.
    Quach, D.
    Reichert, J.
    Ryd, A.
    Smolenski, K.
    Strohman, C.
    Tao, Z.
    Thom, J.
    Tucker, J. M.
    Wittich, P.
    Zientek, M.
    Alyari, M.
    Bakshi, A.
    Berry, D. R.
    Bolla, G.
    Burkett, K.
    Butler, D.
    Canepa, A.
    Cheung, H.
    Derylo, G.
    Ghosh, A.
    Gingu, C.
    Gonzalez, H.
    Grünendahl, S.
    Hasegawa, S.
    Johnson, M.
    Kwan, S.
    Lei, C. M.
    Lipton, R.
    Liu, M.
    Los, S.
    Martinez Outschoorn, Verena Ingrid
    Merkel, P.
    Nahn, S.
    Prosser, A.
    Ravera, F.
    Rivera, R.
    Schneider, B.
    Spalding, W. J.
    Spiegel, L.
    Timpone, S.
    Uplegger, L.
    Verzocchi, M.
    Voirin, E.
    Weber, H. A.
    Habibullah, R.
    Yohay, R.
    Becerril Gonzalez, Hugo
    Chen, X.
    Dittmer, S.
    Evdokimov, A.
    Evdokimov, O.
    Gerber, C. E.
    Hofman, D. J.
    Mills, C.
    Roy, T.
    Rudrabhatla, S.
    Yoo, J.
    Alhusseini, M.
    Durgut, S.
    Nachtman, J.
    Onel, Y.
    Rude, C.
    Snyder, C.
    Yi, K.
    Eminizer, N.
    Gritsan, A.
    Kyriacou, S.
    Maksimovic, P.
    Suarez, C. Mantilla
    Roskes, J.
    Swartz, M.
    Vami, T.
    Baringer, P.
    Bean, A.
    Flowers, Z.
    Khalil, S.
    King, J. W.
    Kropivnitskaya, A.
    Schmitz, E.
    Wilson, G.
    Ivanov, A.
    Mitchell, T.
    Modak, A.
    Taylor, R.
    Acosta, J. G.
    Cremaldi, L. M.
    Oliveros, S.
    Perera, L.
    Summers, D.
    Bloom, K.
    Claes, D. R.
    Fangmeier, C.
    Golf, F.
    Kravchenko, I.
    Siado, J.
    Iashvili, I.
    Kharchilava, A.
    McLean, C. (Corresponding author)
    Nguyen, D.
    Parker, A.
    Pekkanen, J.
    Rappoccio, S.
    Li, J.
    Parker, A.
    Skinnari, L.
    Hahn, K.
    Liu, Y.
    Sung, K.
    Alimena, J.
    Cardwell, B.
    Francis, B.
    Hill, C. S.
    Malik, S.
    Norberg, S.
    Ramirez Vargas, J. E.
    Chawla, R.
    Das, S.
    Gurdasani, S.
    Jones, M.
    Jung, A.
    Koshy, A.
    Negro, G.
    Thieman, J.
    Cheng, T.
    Dolen, J.
    Parashar, N.
    Ecklund, K. M.
    Freed, S.
    Kilpatrick, M.
    Kumar, A.
    Nussbaum, T.
    Demina, R.
    Dulemba, J.
    Hindrichs, O.
    Bartz, E.
    Gandrakotra, A.
    Gershtein, Y.
    Halkiadakis, E.
    Hart, A.
    Lath, A.
    Nash, K.
    Osherson, M.
    Schnetzer, S.
    Stone, R.
    Eusebi, R.
    D'Angelo, P.
    Johns, W.
    Padeken, K. O.
  • Sarter, Mona
  • Garcia-Álvarez, Rafaela
    Chen, Lisa
    Nedilko, Alexander
    Sánchez-Iglesias, Ana
    Rix, Anne
    Lederle, Wiltrud
    Pathak, Vertika
    Lammers, Twan
    Von Plessen, Geero
    Kostarelos, Kostas
    Liz-Marzan, Luis M.
    Kuehne, Alexander J. C. (Corresponding author)
    Chigrin, Dmitry N. (Corresponding author)
  • Santos de Almeida Lopes, Thiago (Corresponding author)
    Heßler, Rainer
    Bohner, Christoph
    Athayde Junior, Gilson Barbosa
    de Sena, Rênnio Felix
  • Chen, Chao
    Chen, Shu
    Lobo, Ricardo P. S. M.
    Maciel-Escudero, Carlos
    Lewin, Martin
    Taubner, Thomas
    Xiong, Wei
    Xu, Ming (Corresponding author)
    Zhang, Xinliang
    Miao, Xiangshui
    Li, Peining (Corresponding author)
    Hillenbrand, Rainer (Corresponding author)
  • Hollermann, Henning
  • Pries, Julian
    Yu, Yuan
    Kerres, Peter
    Häser, Maria
    Steinberg, Simon
    Gladisch, Fabian C.
    Wei, Shuai
    Lucas, Pierre
    Wuttig, Matthias (Corresponding author)
  • Reindl, Johannes
  • Maier, Stefan
    Steinberg, Simon
    Cheng, Yudong
    Schön, Carl-Friedrich
    Schumacher, Mathias
    Mazzarello, Riccardo
    Golub, Pavlo
    Nelson, Ryky
    Cojocaru‐Mirédin, Oana
    Raty, Jean‐Yves
    Wuttig, Matthias (Corresponding author)
  • Pohlmann, Marc
  • Cheng, Yudong
  • Köttgen, Julius Rütger (Corresponding author)
    Neitzel-Grieshammer, Steffen Paul
    Dück, Gerald
    Ulbrich, Gregor
    Lerch, Martin
    Martin, Manfred